Vi̇ni̇l Eldi̇venler Sağlıklı Mı
Buradasınız: Anasayfa / Blog
3 Şubat 2022, Perşembe
Vinil Eldivenler Sağlıklı Mı
Vinil eldivenler hakkında sağlıklı olup olmadığı tartışmasından önce biraz vinil eldivenin ne olduğu konusunda bilgiler vermekte yarar vardır.
Vinil Eldivenler Sağlıklı Mı

Vinil Eldiven Nedir

Vinil eldivenler PVC denilen maddeden üretilen eldivenlerdir. İçerisinde allerjen maddeler bulundurmaz. Üretiminde doğal lateks maddesi kullanılmaz. Lateks maddesi doğal kauçuktur. Vinil eldivenler beyaz renkli olarak üretilirler. Vinil eldivenler içerisinde bulunan maddelere sayesinde alerjisi olan kişiler tarafından tercih edilebilir. Diğer eldiven gruplarına karşı alerji gösteren hassas ciltli insanların ihtiyacına göre alternatif olarak üretilmiştir.

Vinil Eldiven Nerelerde Kullanılır

Vinil eldivenler diğer adıyla yani halk arasında bilinen adıyla muayene eldivenidir. Lateks eldivenlere alerji gösteren doktorlar ve diğer sağlık çalışanları tarafından kullanılır. Vinil eldivenler lateks eldivenler kadar esnek değildir ancak alerji olmasını önlediği için tercih edilmektedir. Vinil eldivenler de tek kullanımlık olacak şekilde üretilmiştir. Genellikle sağlık camiası tarafından kullanılır. Hastanelerde bulunan çeşit çeşit mikroptan korunmak amacıyla sağlık personellerinin çoğu eldiven kullanmayı tercih ederler. Vinil eldivenler gıda sektöründe faaliyet gösteren iş yerleri tarafından da kullanılır. Et ve sür üretimi yapan tesislerde hijyen kurallarına uyulması gerekir. Bu sebeple bahsi geçen tesislerde kullanılır. Vinil eldivenler farklı alanlarda çalışan endüstriyel firmalarda da kullanılmaktadır.

Siz de işinize uygun olacak şekilde vinil eldiven satın almayı düşünüyorsanız Bimelticaret.com firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

vinil eldiven sağlıklı mı

Vinil Eldivenler Sağlık Mı Sağlıksız Mı

Vinil eldivenler alerji içeren maddeleri ve pudrayı içerisinde bulundurmaz. Bu sebepten ötürü lateks eldivenlere göre daha fazla tercih edilir. Lateks eldivenlerin alerjik reaksiyonlara sebep olduğu kişiler tarafından vinil eldivenlerin kullanımı tercih edilmektedir. Vinil eldivenlerin kullanımı ile el üzerinde oluşan kızarıklık, kaşınma gibi durumların oluşması engellenmiş olur. Ancak bu eldiven tipinin içerisinde alerji oluşumunu engellemek amacıyla çok farklı kimyasallar da bulunmaktadır. Bu sebeple eldivenle elin teması kısa süreli olmalıdır. Vinil eldivenler ellerde alerji oluşmasını önler ancak uzun süreli olarak temas sağladığında farklı problemlere yol açar. Sürekli olarak ellerin havalandırılması ve eldivenin elden çıkarılması kullanım tekniği açısından önemlidir. Vinil eldivenlerin etkisi kişiden kişiye değişmektedir. Vinil eldiven satın almak isteyen müşterilerimiz Bimelticaret.com adresini ziyaret edebilirler.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın