Ni̇tri̇l Pudrasız Eldi̇ven
Buradasınız: Anasayfa / Blog
3 Şubat 2022, Perşembe
Nitril Pudrasız Eldiven
Anti alerjenik yönü ile diğer eldivenlere göre fazlasıyla öne çıkan bir eldiven türü olan nitril eldiven ve nitril pudrasız eldiven özelliklerini burada sizler için derledik. İşte nitril eldiven özellikleri ve avantajları.
Nitril Pudrasız Eldiven

Nitril pudrasız eldiven Bimel İthalat İhracat ve Ticaret Limited Şirketi tarafından başta  sağlık ve gıda  sektöründe olmak üzere inşaatlarda, nakliyecilikte, bahçe işlerinde ve daha bir çok alanda kullanılması amacıyla üretilmiştir. Anti alerjenik yönü ile diğer eldivenlere göre fazlasıyla öne çıkan bir eldiven türüdür. Başka eldivenlere göre sağlamlık ve kullanılabilirlik açısından fazlasıyla tercih edilen bu eldiveni ‘Nitril Pudrasız Eldiven’ başlığı adı altında sizler için kaleme aldık. Nitril Pudrasız Eldiven hassasiyeti/alerjisi olan hassas ciltli ve sağlığını önemseyen bireylerimiz için sektörün en çok kullanılan bazı  maddelerinden (ftalat, lateks ve pudra gibi) uzak tutularak üretilmiştir.

 

Nitril Pudrasız Eldiven  ve Özellikleri

Bimel İthalat İhracat ve Ticaret Limited Şirketi tarafından üretilen Nitril Pudrasız Eldivenin özelliklerini maddeler halinde siz tüketiciler için şu şekilde listeleyebiliriz;

 • Lateks maddesi ve pudra içermediği için alerji yapmamaktadır.
 • Ele oturan ergonomik yapısı sayesinde işlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Tutma kabiliyetini artırmak amacıyla parmak uçları pürüzlü üretilmiştir.
 • Eldivenler arasında kimyasallara karşı en güçlü eldivendir.
 • Ftalat diye bilinen koku verici kanserojen madde içermez.
 • Gıda ve Medikal işlemler için çok uygundur.
 • Mavi – Beyaz – Siyah ve Turuncu renk çeşitleri mevcuttur.
 • Gıdaya ve sağlığa uygunluk belgesi mevcuttur.
 • EN388, EN 374 1-2, EN455 1-2-3 belgelerine sahiptir.
 • Her iki ele de uyumlu ve tek kullanımlıktır.
 • 10’luk 100’lük kutularda ve 2000’lik kolilerde satılmaktadır.

nitril pudrasız eldiven

Nitril Pudrasız Eldiven ve Sağlık

Bimel Ticaret Limited Şirketi tarafından üretilen Nitril Pudrasız Eldiven sağlık açısından diğer eldivenlere göre en çok tercih edilen eldiven türüdür. Nitril Pudrasız Eldiveni diğer eldivenlerden ayıran en büyük özellikliği kullanıcı memnuniyeti konusundaki temiz kimliğidir. Kullanıcıların sağlığını tehdit edecek, alerjilerini tetikleyecek bir çok maddeden uzaktır. Ebeveynlerin gönül rahatlığı içerisinde çocuklarının da kullanmasında bir sakınca görmediği bu eldiven türü sağlık açısından kendini kanıtlamıştır. Lateks, pudra ve Ftalat diye adlandırılan koku verici madde gibi alerjenik tepkimelere yol açabilecek her türlü maddeden uzak olduğu için EN 371 1-2, EN455 1-2-3, EN388 belgelerine sahiptir. Bu onaylı belgeler sayesinde de kullanıcısına güven veren Nitril Pudrasız Eldivenler sektörde kullanımını fazlasıyla artırmış durumdadır.

Nitril Pudrasız Eldiven ve Alerji

Nitril Pudrasız Eldiven kullanımı sırasında diğer eldivenlerde de görebileceğiniz şekilde nadir de olsa alerjik reaksiyonlar alabilirsiniz. Eğer Nitril Pudrasız Eldiven kullanımı sırasında kaşıntı, batma ve yanma gibi reaksiyonlar ile karşılaşır iseniz ellerinizi bol su ile yıkamalı ve doktorunuza başvurmalısınız.

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın